Spotlight on Talent 2018 Preliminary Competition

Pictures taken by official photographer, Gary Hatrick

To access larger, high resolution versions of the thumbnails below, use the following steps -

Internet Explorer = right-click on the selected photo and choose "Save Target As." (NOT "save picture as")

Chrome, Firefox = right-click on the selected photo and choose "Open Link in New Tab (or Window)",

then right-click on that photo and choose "Save Image As"

If you have any problems accessing these higher resolution pictures, please contact info@heritagearts.org.

Act 1, category 1 - grades 3-5

Tavin Groomes
Larkin Mainwaring
Samuel Wu
Hailey Beatty
Emory Rudolph

Tavin Groomes

Academy at the Farm

Contempo Dance Studio

San Antonio

Larkin Mainwaring

Countryside Montessori Elementary

Graham Music Studios

Dade City

Samuel Wu

Countryside Montessori Elementary

Academy of Musical Arts

Land O Lakes

Hailey Beatty

Academy at the Farm

Blackwood Studios

San Antonio

Emory Rudolph

East Pasco Adventist Academy

Blackwood Studios

Dade City

Act 1, category 2 - grade 6

Jasmine Crew
Brooklynn Ryan
Madison Fouche
Brooke Felty
Kasey Lang

Jasmine Crew

Academy at the Farm

Blackwood Studios

Zephyrhills

Brooklynn Ryan

Paul R. Smith Middle

Jennifer Deckelman vocal coach

Holiday

Madison Fouche

Academy at the Farm

Blackwood Studios

Zephyrhills

Brooke Felty

Homeschooled

Webster

Kasey Lang

Academy at the Farm

Kristen Williams

Dade City

Act 1, category 3 - grades 7-8

Faith Phaller
Taylor Kriisa
Andrew Bylund
Sailor Wade
Lyndsey Furtado

Faith Phaller

Pasco Middle

Blackwood Studios

Dade City

Taylor Kriisa

Learning Gate Community School

Suncoast School of the Arts

Odessa

Andrew Bylund

Lutz Preperatory Academy

Claudia's School of Music

Odessa

Sailor Wade

Stewart Middle

Blackwood Studios

Zephyrhills

Lyndsey Furtado

South Sumpter Middle

Graam Music Studios

Bushnell

Act 1 groups - younger

Showbiz Little Stars 2 Showtime Songbirds

Showbiz

Alison Graham Studios, Dade City

Little Stars 2

Blackwood Studios , Dade City

Showtime

Alison Graham Studios, Dade City

Songbirds

Claudia's School of Music, Lutz

 

Act 2, category 1 - grades 9-10

Agnes Hernandez
Julianna Mazza
Mia Sinclair
Holly Phelps
Katie Knight

Agnes Hernandez

Homeschooled

Barbara Friedman

Dade City

Julianna Mazza

Pasco High

Blackwood Studios

Dade City

Mia Sinclair

J.W. Mitchell High

Claudia's School of Music

Odessa

Holly Phelps

Holy Family Academy

San Antonio

Katie Knight

Pasco High

Blackwood Studios

Zephyrhills

Act 2, category 2 - grade 11

Kaela Wilks
Zachary D'Onofrio
Maria Hernandez
Dorothy Ferguson
Catherine Beard

Kaela Wilks

Pasco High

Blackwood Studios

Zephyrhills

Zachary D'Onofrio

Wiregrass Ranch High

Wesley Chapel

Maria Hernandez

Homeschooled

Barbara Friedman

Dade City

Dorothy Ferguson

Pasco Highh

Jennifer Regal Ferguson

Dade City

Catherine Beard

Homeschooled

Barbara Friedman

Zephyrhills

Act 2, category 3 - grade 12

Kiersten Herman
Victoria Neukom
Kaylea Changler-Griggs
Kamryn Belloise
Hannah Knight

Kiersten Herman

Zephyrhills High

Graham Music Studios

Wesley Chapel

Victoria Neukom

Pasco High

Blackwood studios

Dade City

Kaylea Chandler-Griggs

Zephyrhills High

Blackwood Studios

Zephryhills

Kamryn Belloise

Anclote High

Holliday

Hannah Knight

Pasco High

Graham Music Studios

Zephyrhills

Act 2 groups - older

Star Company Apprentices
Showstoppers
Star Company

Holly Phelps, Mary Santos Duet

Star Company Apprentices

Blackwood Studios

Dade City

Showstoppers

Graham Studios

Dade City

Star Company

Blackwood Studios

Dade City

Holly Phelps, Mary Santos Duet

San Antonio